Історія Бібліотеки


                             
Історія Ходорівської міської бібліотеки для дорослих
Бібліотека в місті Ходорові була відкрита в 1945 році із штатом 2 чоловіки. Книги для бібліотек Західної України надсилали бібліотеки Східної України і Росії.
         В 1948 році книжковий фонд бібліотеки налічував 14792 екземплярів, із них основного фонду було менше 4 539 екземплярів, а решта – брошурний фонд. В 1949 році книжковий фонд налічував 5669 книг.
         Книги на полицях були розміщені не дотримуючись класифікації і алфавітного порядку. Не була виділена окремо російська, українська, зарубіжна література. Художньої та науково-популярної літератури було дуже мало.
         На 01.07 1947 року в бібліотеці налічувалось 1168 чоловік. Але кожного року читачі не перереєстровувались і тому було багато читачів, які вже давно вибули з бібліотеки, особливо військові. Читачів, які дійсно читали в бібліотеці, виявилось лише 525 чоловік, а боржників – 300 чоловік.
         З 1 січня 1948 року відкрили в місті Ходорові дитячу бібліотеку із штатом 2 одиниці. Але доросла і дитяча бібліотеки були об’єднані в одному приміщенні.
30 серпня 1948 року Золотарьова Катерина  Андріївна  приступила до роботи на посаді завідуючої. Було відокремлено дитячу бібліотеку. Фонд бібліотеки було розставлено згідно таблиць ББК.
Пізніше бібліотеки одержали приміщання, збільшився фонд бібліотек і штат. У 1987 році бібліотека одержала нове приміщення 192м2.
З 1986 року завідуючою бібліотеки була Яцишин Ганна Михайлівна, а з 1989 року – Уцик Ірина Тадеївна.
3 вересня 2011 року в бібліотеці у рамках реалізації проекту «Бібліоміст» відкрився Інтернет центр з використанням вільного доступу до інтернету. Бібліотека стала однією з переможниць конкурсу з організації нових бібліотечних послуг з використанням доступу до Інтернету «Бібліоміст». Завдяки цій програмі наша  бібліотека обладнана трьома    комп’ютерами  із підключенням до мережі Інтернет, веб-камерами, навушниками,  сканером та  принтером. Разом із традиційними бібліотечними послугами бібліотека має можливість надавати  безкоштовні сервісні послуги: відправлення або приймання повідомлень електронною поштою, користування послугами Інтернету, пошук інформації у всесвітній електронній мережі, запис інформації на диск.  Сьогодні наявність комп’ютерних технологій відкриває для користувачів доступ  до практично необмеженої кількості інформаційних джерел, як традиційних (книг, газет, журналів, довідкових видань), так і нетрадиційних для бібліотеки ( відеоматеріалів, комп’ютерних програм).
З кожним роком зростає книжковий фонд  бібліотеки і кількість читачів.  В 2013 році в  бібліотеці налічувалося 30551 книга. Загальна кількість користувачів бібліотеки становить  3455 чоловік. Працює у бібліотеці 5 чоловік, в тому числі техпрацівник.   

Немає коментарів:

Дописати коментар